ترفندهایی برای افزایش سرعت مرورگر کروم

روش اول: راه اندازی مجدد کروم

اولین و ساده‌ترین روشی که برای افزایش سرعت مرورگر کروم می‌توانیم به آن اشاره کنیم، راه اندازی مجدد آن است. قبل از هر چیزی باید بگوییم که در این روش، هیچ یک از تب‌های باز شده توسط شما در مرورگر از دست نمی‌رود. اما لازم است قبل از بستن کروم، مراحل زیر را انجام دهید:

۱- وارد Setting کروم شده و به بخش onStartup بروید. برای این کار می‌توانید مستقیما آدرس chrome://settings/onStartup را وارد کنید.

۲- حالا در این بخش، گزینه Continue where you left off را تیک بزنید.

حالا با خیال راحت مرورگر کروم را ببندید و دوباره اجرا کنید. می‌بینید که همه‌ی تب‌هایی که قبلا باز کرده بودید، در مرورگر نمایش داده می‌شود. در بین تب‌های باز شده، اگر تبی را مشاهده کردید که خودتان آن را باز نکرده بودید، احتمالا مشکل از همان است.

این نکته را فراموش نکنید که تب‌های باز شده، منابع سیستم را استفاده کرده و باعث کاهش سرعت مرورگر می‌شوند. بنابراین به جای اینکه همه تب‌های مورد نیازتان را باز نگه دارید، آن‌ها را Bookmark کنید. ضمنا می‌توانید برای راحتی بیشتر، از افزونه‌های مدیریت تب مانند One Tab، Session Buddy، he Great Suspender و… هم استفاده کنید.

روش دوم: اسکن مرورگر با اسکنر درونی خود کروم

دومین روش برای رفع مشکل کندی مرورگر کروم، اسکن کردن سیستم است. به این ترتیب در طی اسکن کردن مرورگر با استفاده از اسکنر خود کروم، بدافزارهایی که از کروم سوء استفاده می‌کنند، مشخص می‌شوند. برای دسترسی به این اسکنر درونی، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱- روی سه نقطه گوشه سمت راست و بالای مرورگر کلیک کنید و وارد بخش Setting شوید.

۲- حالا روی گزینه Advanced کلیک کنید.

۳- در زیرِ بخش Reset and clean up، روی گزینه Clean up computer و سپس روی Find کلیک کنید.