آموزش PLC مقدماتی، PLC I، PLC II

plc

 

PLC تجهیزی است که برای کنترل فرایندهای مختلف که توسط ابزارهای اندازه گیری دقیق سیگنال می دهند استفتاده میشوند ئ نزدیک 2 دهه می باشد که در اکثر صنایع فراگیر شده و جایگزین سیستمهای سنتی برق شده است و صنعت را به سمت اتوماسیون کردن هرچه بیشتر سوق می دهد.

 

هدف از این دوره ها (گذراندن این دوره ها باید به ترتیب باشد) نوشتن برنامه برای سیستم های کنترل زیمنس بر اساس خواسته کنترلی می باشد.

دانشجویان پس از طی کردن این دوره ها قادر خواهند بود با محصولاتS7-300, S7-400  Logo, S7-200,  شرکت زیمنس آشنا شده و به زبان های مختلفی مانند LAD, FBD, STL و Graph برنامه نویسی کنند.

در هر دوره بیش از 25 پروژه صنعتی و اجرا شده مورد بررسی قرار می گیرد و لذا دانشجویان از مقدماتی ترین مدارات تا پیشرفته ترین آنها الگوریتم طراحی و برنامه نویسی را با بالاترین کیفیت می آموزند.

زبان تخصصی ابزار دقیق

هدف از این دوره نحوه معرفی خود و Present کردن محصولات است. همچنین در این دوره نوشتن نامه های اداری (فرمتهای مختلف نامه ها مانند E-Mail، نامه رسمی) مورد بحث قرار می گیرد و همچنین دانشجویان واژگان تخصصی ابزار دقیق در مدارک مختلف آشنا خواهند شد.بیش از نیمی از ساعات دوره به زبان انگلیسی برای دانشجویان تدریس می گردد.

 


سرفصل های اصلی این دوره عبارتند از:

 1. آشنایی با طراحی مدارات فرمان و دیجیتال
 2. آشنایی با محیط نرم افزاری S7300
 3. برنامه نویسی به زبان STL-LAD-FBD
 4. کار با bitlogic ها
 5. کار با دستورهای move-jump
 6. Comparator
 7. Counter
 8. Timer
 9. Integer function
 10. آشنایی با شبیه سازی و تست مدار
 11. مقدمات config کردن نرم افزاری وسخت افزاری
 12. انجام پروژه های اجرایی و حل تمرینهای هر یک از قسمتهای قبل
 13. معرفی فانکشنهای DB-FB-FC-SFC و کاربرد آنها
 14. معرفی سیستم آنالوگ(Analog system) و پردازش سیگنالهای آنالوگ
 15. زبان graph وتمرینات عملی آن
 16. معرفی سخت افزارهای خاص ونحوه config در s7400 وs7300
 17. کار با بلوک های وقفه ها
 18. انواع مدارات آنالوگ و کنترل پروسه های پیوسته و ساختن کنترلر PIDبا توابع کنترل بهینه و بی کنترل کارکرد موتورهای الکتریکی جهت فرمان کارکرد و نوع کارکرد طراحی مدارات با انواع وقفه ها-کنترل سطح سیالات به صورت پیوسته-راه اندازی چندین نوار نقاله به صورت ترتیبی چگونگی کاهش حجم زیادی از برنامه با ساختن و copy کردن یک تابع