آموزش نرم افزار Intergraph Intools

INTools

نرم افزار INtools ( smart plant instrument) را می توان یکی از قوی ترین نرم افزارها در زمینه طراحی و مدیریت سیستم های کنترل و ابزار دقیق به شمار آورد. استفاده از این نرم افزار این امکان را به مهندسان و طراحان ابزار دقیق می دهد تا با مدیریت بهتر اطلاعات یک سیستم کنترلی، از وقوع اتفاقاتی همچون قطعی های بی موقع جلوگیری کنند. این نرم افزار تمامی داده های سیستم را در قالب یک پیکره واحد طبقه بندی می کند و با این روش تمامی اجزای سیستم در تمام مدت قابل پیگیری وضعیت می باشند.
از جمله قابلیت های کلیدی این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:
تهیه ی نقشه ها به صورت اتوماتیک بر مبنای داده های ورودی. این قابلیت نیاز به توانایی نقشه کشی را بر طرف می کند و زمان فعالیت های مهندسی را نیز کاهش می دهد.
اطمینان دهی از پیوستگی عملیات و رفع زمان بررسی های مجدد. تنها با استفاده از یک برگه اطلاعات از پیش آماده شده، پانل مدیریت از پیش آماده، مدیریت سیستم کابل و کتابخانه ایی از سیستم های از پیش طراحی شده.
امکان ورود و خروج فایل به سایر ابزار و امکانات مدرن.
در نسخه ی ۲۰۰۷ این نرم افزار امکان طراحی سیستم های بر پایه Fieldbus نیز مقدور شده که این امر در میان سایر نرم افزار های مشابه بی نظیر است.
امکان مدیریت طرح به صورت همزمان با واقعیت به طوری که در مواقع تعمیر و نگهداری اجزا، وضعیت این سیستم ها در نرم افزار ذکر شده و در پایان یک پروژه تمامی اطلاعات به صورت یکجا در دسترس قرار خواهد گرفت.

برخی از قابلیتهای نرم افزار INtools عبارتند از:

System and Project Administration Overview –
Instrument Index –
User Report Interface –
Process Data –
Calculations –
Specifications –
Wiring –
Loop Diagrams –
Hookups Installation Details
 


سرفصلهای اصلی این دوره عبارتند از:

 1. مرور کلی اصول طراحی ابزار دقیق
 2. آشنایی کلی با ساختار نرم افزار
 3. مفهوم مجهول در نرم افزار
 4. Administration module
 5. Index module
 6. Spec.module
 7. Pd module
 8. Sizing (calculation)module
 9. Spec.module
 10. Spec.binder module
 11. Wiring module
 12. Hook-up module
 13. Loop diagram module