بررسی اعتبار گواهینامه دوره های موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان

موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان با عنایت به مجوز قطعی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری جهت برگزاری دوره های فنی مهندسی و همچنین تائید صلاحیت آموزش از آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران  و آموزش کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور،به شرکت کنندگان در انتهای دوره مدرک رسمی با قابلیت ترجمه و تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اعطاء می نمایند. می توان این مدرک را معتبر ترین مدرک کشور در حوزه خود دانست و با اطمینان از آن برای ارتقای شغل، استخدام و یا مهاجرت استفاده نمود.

این گواهینامه معتبر تر است و یا مدارکی که با اسامی غریب لاتین و بعنوان اعطای مدرک بین المللی تبلیغ می شود؟

مسلما مدارکی که مورد تائید وزارت علوم ، تحقیقات و آموزش شرکت ملی نفت ایران می باشند و قابل ترجمه رسمی دادگستری هستند دارای اعتبار ویژه ای چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور هستند زیرا این مراکز از معتبر ترین مراجع آموزشی کشور ایران هستند و نه نامی پوچ از چند شرکت ثبتی در خارج از کشور ایران.

چرا این موسسه مدارک بین المللی صادر نمی کند؟

عموما مدارک بین المللی که جدیدا توسط برخی موسسات تبلیغ و ارائه می گردد جز نامی پوچ ارزش دیگری ندارند! برای مثال یکی از مدارکی که به تازگی در حال تبلیغ شدن است مدرک بین المللی از مرکز آکسفورد سرت انگلستان است که گاهی افراد مدرک اعطایی را اشتباها با مدرک اعطایی دانشگاه آکسفورد مرتبط می دانند که به هیچ عنوان اینگونه نیست. با مراجعه به سایت  iranoxford.com که خود را نمایندگی  ایران برای اعطای این مدرک می نامد و مطالعه متن بالای این سایت با این مضمون:

توجه: شرکت آکسفورد سرت یونیورسال یک شرکت ثبت شده در انگلستان بوده و گواهینامه های صادره آن ارتباطی با دانشگاه آکسفورد ندارد و مسئولیت هرگونه سوء استفاده، ادعا و یا تبلیغات غیر واقعی نظیر صدور مدرک تحصیلی معادل و نظایر آن بر عهده فرد و یا سازمان عامل بوده و قابل پیگرد قانونی است.

می توان متوجه شد که این موسسه هیچ ارتباطی با دانشگاه آکسفورد ندارد با کمی مطالعه سایت اصلی این موسسه (www.oxfordcert.org) نیز می توان به این نتیجه رسید که حتی خود این موسسه کمترین اعتبار لازم برای اعطای مدرک معتبر بین المللی هم ندارد و فقط نامی برای فروش مدارک با مبالغ به شما عزیزان می باشد

از این دست مدارک با نام های دیگری نظیر:

lloyds tec انگلستان

 آکادمی ACS

 آکادمی EIQ انگلستان

نیز ارائه می گردد که با کمی تحقیق و جستجو در اینترنت می توان به این موضوع پی برد که همگی غیر واقعی و غیر معتبر می باشند و فقط نام هایی جهت اعتبار بخشیدن به دوره های بی محتوای و بی کیفیت برخی موسسات به ظاهر آموزشی می باشد.

موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان که از معدود موسسات آموزشیت که مدارکی با تائید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و آموزش شرکت ملی نفت ایران ارائه می دهد و دوره هایی که برگزار می کند چه از نظر قانونی و چه از نظر کیفی اعتبار لازم را برای ارتقا شغلی شما ، استخدام و مهاجرت را دارد و به همین دلیل نیازی به ارائه گواهینامه های جعلی که نامی غیر معتبر بیشتر نیستند نمی بیند. امید است شما دانش پذیر گرامی نیز با نگاهی موشکافانه تر و دقیق تر به اعتبار مدارک تبلیغی بنگرید و برای هزینه و وقت خود ارزش بیشتری قائل گردید.