توضیحات اپليكيشن :

برنامه مهندسان لوله کشی ایرانی (I.P.A) با همکاری دکتر علیرضا قندچی و با هدف به اشتراک گذاشتن اطلاعات و مدارک و آخرین منابع در این حوزه و همینطور باسخ به سئوالات مهندسین Pipinig , Pipeline به زبان فارسی طراحی شده است . این برنامه تحت حمایت مجتمع فنی عالی نوین پارسیان مرکز آموزش های فنی ومهندسی می باشد. مهارت و تخصص Piping design عبارت است تامین اهداف فرایند توسط لوله کشی در داخل کارخانه و جهت انتقال سیال در خارج از کارخانه از Pipeline(خط لوله) استفاده می شود.

حجم برنامه : 3.9 مگابایت

 

 

 

توضیحات اپليكيشن :


انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (American Society of Mechanical Engineers)که به اختصار به آن ASME گفته می شود، اولین کد خود را در سال 1914 در رابطه با دیگ های بخار و مخازن تحت فشار منتشر کرد. کدها و استانداردهای ASME تا نزدیک به 600 نسخه در زمینه هایی همچون تکنولوژی فشار، نیروگاه های هسته ای، آسانسور/پله برقی، ساخت و ساز، استانداردسازی و تست عملکرد به چاپ رسانده است
موسسه آموزش عالی نوین پارسیان زیر نظر دکتر علیرضا قندچی، در راستای ارتقای دانش همگانی، اقدام به انتشار اخرين اديشن هاي مجموعه ASMEدر حوزه نفت وگاز نموده است.

حجم برنامه اندروید: 4.2 مگابایت

پیش نیاز اندروید: اندروید 2.2 به بالا

 

 

 

نرم افزار اندرویدی دستورات كاربردي  PDMS یکی از مجموعه نرم افزارهای رایگان ارائه شده توسط موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان می باشد.

توضیحات اپليكيشن :

 

نرم افزار طراحی PDMS یا همان Plant Design Management System یکی از قوی ترین نرم افزار طراحی جهت مدلینگ قسمت های مختلف یک واحد صنعتی شامل Piping ، فونداسیون ها و Paving ، تجهیزات فرایندی، Cable Tray ، ساپورت ها، سازه های فولادی و بتنی و ... در جهان است.

نرم افزار PDMS ساخت شرکت AVEVA می باشد.

این نرم افزار در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی کاربرد های بسیاری دارد. این در حالی است که در صنعت تاسیسات از این نرم افزار برای طراحی موتورخانه ها استفاده می شود.

PDMS Commands App :

این اپلیکیشن یک مدرک بسیار مفید شامل دستورات Command Line PDMS میباشد که دستورات کاربردی عمومی و حرفه ای در ماژول  Design  را در اختیار شما میگذارد .

حجم برنامه اندروید: 10.4 مگابایت

پیش نیاز اندروید: اندروید 2.2 به بالا

نرم افزار اندرویدی استانداردهای نفت ایران IPS یکی از مجموعه نرم افزارهای رایگان ارائه شده توسط موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان می باشد.

درباره استانداردهای گاز ایران Iranian Petroleum  Standard IPS  

بسیاری از کشورهای صنعتی در راستای توسعه استانداردها گام های بزرگی برداشته اند و استانداردهای ملی خود را به جهانیان عرضه کرده اند ، کشورهایی همچون ژاپن ( استاندارد JIS ) ، بریتانیا ( BS ) ، آلمان ( DIN ) نمونه هایی هستند که استانداردهایشان در سراسر جهان کاربرد دارد .

در ایران نیز وزارت نفت ایران، استانداردهای نفت ایران ( IPS – Iranian Petroleum Standard ) را ایجاد نموده اند ، این استاندارد در بسیاری از پروژه های نفتی ایران به عنوان جزء جدایی ناپذیر قراردادها و الزامات طراحی، ساخت و بازرسی می باشد .

این نرم افزار آخرین ویرایش این استاندارد ( سال 1392 ) میباشد .

محتوای نرم افزار :

PI : شير، لوله واتصالات

AR : سرمايش، گرمايش وهواسازي

TP : پوشش وحفاظت اززنگ

IN : ابزاردقيق، اندازه گيري وكنترل

GN : اقلام عمومي

EL : اقلام برقي

PR : فرآيند

SF : تجهيزات ايمني

PM : تجهيزات فرآيندي

DR : نقشه هاي اجرايي

ME : اقلام مكانيكي

حجم برنامه اندروید: 10.67 مگابایت

پیش نیاز اندروید: اندروید 2.2 به بالا

نرم افزار اندرویدی استانداردهای گاز ایران IGS یکی از مجموعه نرم افزارهای رایگان ارائه شده توسط موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان می باشد.

درباره استانداردهای گاز ایران Iranian Gas Standard IGS  

استانداردهای شرکت گاز ایران که به اختصار IGS نامیده می شوند در چندین بخش ( شامل : اقلام گاز رسانی و خطوط انتقال، اجناس پلی اتیلن، پوشش و حفاظت، ابزار دقیق، انازه گیری و کنترل، مواد شیمیایی، اقلام برقی، اقلام مخابرات، تجهیزات ایمنی، تجهیزات فرآیندی و نقشه های اجرایی ) تهیه و تصویب شده اند که در پروژه هایی که شرکت گاز ایران بعنوان کارفرمای پروژه میباشد معمولا این استانداردها در قرارداد بعنوان مرجع لحاظ می شوند و لذا در فرآیند مهندسی، خریدف ساخت و در نهایت بازرسی اقلام بایستی به این استانداردها توجه خاصی نمود .

این نرم افزار آخرین ویرایش این استانداردها میباشد.

محتوای نرم افزار:

DN : شبکه‌ي توزيع

PL : قلام گازرساني و خطوط انتقال

PE : فقط اجناس پلي اتيلن

TP : پوشش وحفاظت اززنگ

IN : ابزاردقيق، اندازه گيري وكنترل

CH : موادشيميايي

EL : اقلام برقي

IT : اقلام مخابرات

SF : تجهيزات ايمني

PM : تجهيزات فرآيندي

DR : نقشه هاي اجرايي

آيين نامه شوراي استاندارد

حجم برنامه اندروید: 10.67 مگابایت

پیش نیاز اندروید: اندروید 2.2 به بالا